S Dental Clinic - Stomatologia Warszawa Ursynów, Piaseczno


Stomatologia dziecięca

Nikogo nie powinno dziwić, że najmłodsi pacjenci – jak nikt inny – boją się wizyt u dentysty. Jak przekuć wcześniejsze negatywne doświadczenia w piękny i zdrowy uśmiech?

Dzieci należą do specyficznej grupy pacjentów odwiedzających nasze gabinety – trzeba poświęcić im nie tylko znacznie więcej uwagi i troski, ale również odpowiednio się nimi zająć. Negatywne doświadczenia płynące z wizyt u stomatologa w dzieciństwie często zrażają pacjentów do regularnych przeglądów jamy ustnej w dorosłym życiu. Nasi lekarze specjaliści potrafią sobie, na szczęście, poradzić z małymi pacjentami – dzięki ogromnej cierpliwości, życzliwości i empatii, a także… dzięki fotelowi dentystycznemu Dino, który wywołuje uśmiech nie tylko na buziach naszych małych pacjentów, ale również ich rodziców. W czasie wizyty mamy również możliwości odtworzenia dziecku ulubionej bajki, co jest w stanie zniwelować stres związany z trwającym przeglądem jamy ustnej.

Ważniejsze jednak od leczenia jest zapobieganie – już od momentu pojawienia się mlecznych zębów rekomendujemy ich lakierowanie za pomocą żelu fluorowego. Chętnie przeprowadzimy je u Twojego dziecka. Pomożemy też, gdy u pociechy pojawią się pierwsze oznaki próchnicy. Zachęcamy do jak najszybszego wdrożenia leczenia – im szybciej zostanie zdiagnozowany problem, tym mniej inwazyjne metody będziemy musieli zastosować.