S Dental Clinic - Stomatologia Warszawa Ursynów, Piaseczno


Blog

Jakie czynniki mają wpływ na kolor zębów?

Białe oraz lśniące zęby są wyznacznikiem urody, ale też ogromnym powodem do zadowolenia. Dodają posiadaczom pewności siebie, poprawiają ich samopoczucie oraz doprowadzają do tego, że taka osoba lepiej odnajduje się w towarzystwie. Nie ma też problemów z nawiązywaniem bliższych relacji z płcią przeciwną. Nie każdy może się jednak pochwalić białymi i zadbanymi zębami. Istnieją różnorodne czynniki, które mają wpływ na kolor zębów. Na niektóre z nich człowiek nie ma żadnego wpływu.

Czytaj więcej

Dentofobia, lęk przed dentystą. Nowoczesna stomatologia bez bólu

Dentofobia, czyli kiedy strach przed bólem uniemożliwia leczenie stomatologiczne. Paniczny lęk przed dentystą określa się mianem dentofobii. Wiele osób z obawy przed silnym bólem podczas leczenia, zwleka z wizytą u dentysty i decyduje się na nią dopiero wówczas, gdy sytuacja zrobi się już bardzo poważna.

Czytaj więcej

Koronawirus a zabiegi stomatologiczne – czy iść do dentysty w czasie epidemii?

Od początku roku zarówno w Polsce, jak i na świecie rozprzestrzenia się nowy koronawirus, który zaraża tysiące osób oraz powoduje bardzo poważne dolegliwości. Jest szczególnie niebezpieczny dla osób, które cierpią na niewydolności krążeniowo-oddechowe i są w starszym wieku.

Czytaj więcej

Ile kosztują implanty zębowe? Zacznie mniej iż sądzisz!

Jeszcze kilka lat temu wstawienie implantu stomatologicznego było niemal nieosiągalnym marzeniem większości pacjentów. Dziś jednak, za sprawą znacznie większej dostępności technologii implantologicznej oraz szeroko dostępnym możliwościom finansowania zabiegu, na wstawienie zębów decyduje się coraz więcej osób.

Czytaj więcej

Zdrowe zęby w ciąży. Jak dbać o higienę jamy ustnej w ciąży?

Wiele kobiet w ciąży zwleka z leczeniem stomatologicznym, obawiając się, że może ono zaszkodzić dziecku. Prawidłowa higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna. Mama, która nie dba o zęby, może przekazać swojemu maleństwu chorobotwórcze bakterie. Jak bezpiecznie dbać o zęby w czasie ciąży radzi dr Renata Świerdz-Sroka.

Czytaj więcej

Czym są licówki i ile one kosztują?

Równe i białe zęby to synonim pięknego uśmiechu rodem z Hollywood. Nie ma chyba na świecie osoby, która o nim nie marzy. Niestety nie każdego natura potraktowała tak samo. Na szczęście jest na to sposób - licówki czyli kompozytowe porcelanowe nakładki na zęby.

Czytaj więcej

Dieta wegańska a zdrowe zęby. Na co należy zwracać uwagę?

Coraz więcej osób decyduje się na przejście na dietę wegańską. Najważniejsze jest jednak to, aby zrobić to z pełną świadomością. Ludzie odchodzą od spożywania różnorodnych produktów, które mają pochodzenie zwierzęce. Trzeba jednak znać się na komponowaniu posiłków z udziałem ekologicznych produktów, tak aby zadbać o swoje ciało, ale też o zęby.

Czytaj więcej

Różnice między implantem a protezą zębową.

Braki uzębienia wyglądają szczególnie nieestetycznie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których panuje moda na bycie idealnym. Jednak ubytki w zębach można skutecznie naprawić, stosując w tym celu implanty lub protezy zębowe. Występują jednak znaczne różnice między implantem a protezą zębową.

Czytaj więcej

Od czego zależy cena wszczepienia implantu zęba?

Zabieg wszczepienia implantu zęba jest jednym z najważniejszych osiągnięć branży stomatologicznej. Są bezpieczne, biozgodne (a przez to nie wchodzą w reakcję z tkankami organizmu), trwałe i niezawodne (nie ma możliwości ich odklejenia tak jak ma to miejsce w przypadku protez).

Czytaj więcej

Sedacja wziewna, czyli jak przeżyć zabieg na wesoło

Sedacja wziewna, czyli podawanie pacjentowi gazu rozweselającego pozwala lepiej poradzić mu sobie ze stresem towarzyszącym zabiegowi stomatologicznemu. Sedacja wziewna polecana jest zwłaszcza najmłodszym, którzy mają duże obawy co do odczuwania bólu i którzy – często panicznie – boją się wizyty u lekarza stomatologii.

Czytaj więcej

Fakty i mity o implantach zębowych

Implanty zębowe są rozwiązaniem, które pozwala odzyskać nie tylko piękny uśmiech i pełne funkcje zgryzu, ale również pewność siebie. Nie są może najtańsze, za to wyjątkowo trwałe i – dobrze dobrane – prezentują się nad wyraz naturalnie. Poznajcie najpopularniejsze fakty i mity na temat implantów zębowych.

Czytaj więcej

Nieświeży oddech może zniszczyć Ci życie!

Nieprzyjemny zapach z ust wywołuje nie tylko skrępowanie, ale także często prowadzi do ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Aby mu zapobiegać, warto na wstępie rozpoznać przyczynę tego stanu rzeczy.

Czytaj więcej

Jak wybrać dobrego ortodontę?

Jeśli planujesz w najbliższym czasie skupić się na poprawie wyglądu swojego uzębienia, pierwsze kroki skieruj do ortodonty. Nowoczesne techniki, połączone z wiedzą i doświadczeniem specjalisty, pozwolą znacząco poprawić estetykę uśmiechu i zniwelować wady zgryzu. Sprawdź, jakimi czynnikami powinieneś się kierować, poszukując dobrego ortodonty.

Czytaj więcej

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Wraz z modą na zdrowy styl życia i kładzeniem coraz większego nacisku na estetykę w kwestii własnego wyglądu, Polacy coraz chętniej decydują się na aparat ortodontyczny. Pozwala on wyrównać niedoskonałości zgryzu i uczynić uśmiech idealnym. Poniżej krótki przegląd aparatów, które klinika dentystyczna Warszawa może zastosować w procesie leczenia pacjenta.

Czytaj więcej

Leczenie zakrzywionych kanałów – nie zwlekaj!

Gdy pacjent boryka się z problemem zakrzywionych kanałów, wymaga wizyty u dokładnego i doświadczonego lekarza stomatologii. Nie obędzie się też bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu w postaci mikroskopu.

Czytaj więcej

Wady zgryzu, a czynniki genetyczne

Wady zgryzu to różnorodne dysfunkcje zębów, a także dysfunkcje ich wzajemnego położenia. Większość pojawiających się wad zgryzu to niestety konsekwencja złych nawyków jeszcze z czasów dzieciństwa, jednak istnieją także uwarunkowania genetyczne (wady zgryzu towarzyszą często takim chorobom, jak np. zespół Downa).

Czytaj więcej

Przeciwwskazania w stosowaniu licówek

Dzięki zastosowaniu licówek możemy w krótkim czasie uzyskać piękny uśmiech. Wykorzystane w licówkach odpowiednie materiały sprawiają, że są one trwałe i wiernie naśladują nasze własne uzębienie. Jednak nie u wszystkich pacjentów można je zastosować.

Czytaj więcej

Jakie licówki wybrać – kompozytowe czy porcelanowe?

Licówki to prawdziwe arcydzieła stomatologii estetycznej – pozwolą nam w kilka chwil zyskać iście hollywoodzki uśmiech. Jednak jakie wybrać?

Czytaj więcej

Co zrobić w sytuacji, kiedy ząb pęknie na pół?

Nie da się ukryć, że większość pacjentów sprowadzają do gabinetów dentystycznych dolegliwości bólowe. Jedną z takich sytuacji jest pęknięcie zęba na pół – co wtedy należy zrobić?

Czytaj więcej

Stomatologia 3D w naszych gabinetach

Na bieżąco śledzimy nowinki dentystyczne i rozwój technologii stomatologicznej. Miło nam poinformować, że do naszych gabinetów wprowadziliśmy skaner 3D.

Czytaj więcej

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?

Właściwa higiena jamy ustnej to absolutna podstawa. Jednak jak dbać o szczoteczkę do mycia zębów i jak często ją wymieniać?

Czytaj więcej

Krwawiące dziąsła – jak je leczyć?

Coraz więcej naszych pacjentów skarży się na krwawiące, opuchnięte dziąsła, którym towarzyszy nieświeży oddech. Czym są spowodowane te problemy?

Czytaj więcej
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta