S Dental Clinic - Stomatologia Warszawa Ursynów, Piaseczno


Blog

Wady zgryzu, a czynniki genetyczne

Wady zgryzu to różnorodne dysfunkcje zębów, a także dysfunkcje ich wzajemnego położenia. Większość pojawiających się wad zgryzu to niestety konsekwencja złych nawyków jeszcze z czasów dzieciństwa, jednak istnieją także uwarunkowania genetyczne (wady zgryzu towarzyszą często takim chorobom, jak np. zespół Downa).

Czytaj więcej

Przeciwwskazania w stosowaniu licówek

Dzięki zastosowaniu licówek możemy w krótkim czasie uzyskać piękny uśmiech. Wykorzystane w licówkach odpowiednie materiały sprawiają, że są one trwałe i wiernie naśladują nasze własne uzębienie. Jednak nie u wszystkich pacjentów można je zastosować.

Czytaj więcej

Jakie licówki wybrać – kompozytowe czy porcelanowe?

Licówki to prawdziwe arcydzieła stomatologii estetycznej – pozwolą nam w kilka chwil zyskać iście hollywoodzki uśmiech. Jednak jakie wybrać?

Czytaj więcej

Co zrobić w sytuacji, kiedy ząb pęknie na pół?

Nie da się ukryć, że większość pacjentów sprowadzają do gabinetów dentystycznych dolegliwości bólowe. Jedną z takich sytuacji jest pęknięcie zęba na pół – co wtedy należy zrobić?

Czytaj więcej

Stomatologia 3D w naszych gabinetach

Na bieżąco śledzimy nowinki dentystyczne i rozwój technologii stomatologicznej. Miło nam poinformować, że do naszych gabinetów wprowadziliśmy skaner 3D.

Czytaj więcej

Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?

Właściwa higiena jamy ustnej to absolutna podstawa. Jednak jak dbać o szczoteczkę do mycia zębów i jak często ją wymieniać?

Czytaj więcej

Krwawiące dziąsła – jak je leczyć?

Coraz więcej naszych pacjentów skarży się na krwawiące, opuchnięte dziąsła, którym towarzyszy nieświeży oddech. Czym są spowodowane te problemy?

Czytaj więcej