S Dental Clinic - Stomatologia Warszawa Ursynów, Piaseczno


Leczenie zakrzywionych kanałów – nie zwlekaj!

Gdy pacjent boryka się z problemem zakrzywionych kanałów, wymaga wizyty u dokładnego i doświadczonego lekarza stomatologii. Nie obędzie się też bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu w postaci mikroskopu.

Co warto wiedzieć o leczeniu zakrzywionych kanałów?

Zakrzywione kanały zębów są dość sporym wyzwaniem nawet stomatologa, który ma na swoim koncie wieloletnią praktykę zawodową. Opracowanie tego typu kanałów wymaga niemałej precyzji i skrupulatności. Podczas leczenia łatwo pominąć któryś z kanałów, dlatego w nowoczesnej endodoncji wykorzystuje się zaawansowane sprzęty, które mają za zadanie maksymalnie ułatwić zadanie i uczynić pracę lekarza bardziej dokładną.

Jak przebiega proces kanałowego leczenia zębów?

Leczenie zakrzywionych kanałów rozpoczyna się od wykonania zdjęcia rentgenowskiego, które ujawnia liczbę, długość i stopień zakrzywienia kanałów zębowych. W niektórych przypadkach stosuje się dodatkowo tomografię stożkową wybranego zęba, dzięki której stomatolog Piaseczno otrzymuje dostęp do widoku 3D. Zabieg nowoczesnego leczenia kanałowego przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym stosowanym przy pomocy komputera, dzięki czemu proces ten odbywa się bez bólu, a środek znieczulający jest podany bardzo precyzyjnie w bezpośrednią okolicę pola zabiegowego. Leczenie przeprowadza się za sprawą narzędzi ręcznych, którymi stomatolog Warszawa manipuluje w kanale zęba, udrażniając go, poszerzając oraz opracowując. Przy pracy wspiera się endometrem, za sprawą którego otrzymuje precyzyjne dane na temat długości korzenia zęba. Obecnie standardem w endodoncji jest również mikroskop zabiegowy oraz lupy stomatologiczne, dzięki którym lekarz otrzymuje powiększony obraz pola zabiegowego. W leczeniu kanałowym zębów stosuje się również coraz częściej urządzenia ultradźwiękowe, które pomagają stomatologowi w poprowadzeniu trudnych przypadków oraz pozbyciu się złamanych narzędzi, które mogą prowadzić do rozwoju bakterii. Gdy kanał zostanie opracowany, wypełnia się go przy użyciu specjalnej substancji, tak zwanej gutaperki.