Ile kosztują implanty zębowe? Zacznie mniej iż sądzisz!

Jeszcze kilka lat temu wstawienie implantu stomatologicznego było niemal nieosiągalnym marzeniem większości pacjentów. Dziś jednak, za sprawą znacznie większej dostępności technologii implantologicznej oraz szeroko dostępnym możliwościom finansowania zabiegu, na wstawienie zębów decyduje się coraz więcej osób.

Leczenie implantologiczne – jak przebiega?

Przebieg wstawiania implantu wyjaśnia dr RENATA ŚWIERCZ-SROKA z Przychodni Stomatologiczno-Protetycznej S-Dental Clinic: Wstawienie implantu jest procesem wieloetapowym, a zaczyna się od konsultacji chirurgicznej i radiologicznej. Na podstawie stanu uzębienia i stanu kości, stomatolog razem z pacjentem podejmują decyzję jakiego rodzaju implant byłby najbardziej odpowiedni i ustala cały plan działania – od zabiegu wszczepienia implantu do kości, poprzez wizyty kontrolne, aż po nałożenie korony protetycznej. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (takim samym jak przy innych zabiegach dentystycznych – przyp. red.) jest więc całkowicie bezbolesny dla pacjenta.

Niekiedy konieczne może okazać się także wykonanie tomografii komputerowej. Do ostatecznego rachunku pacjenta doliczyć należy także założenie łącznika i śruby gojącej w zależności od potrzeby. Warto pamiętać w tym miejscu, że choć lekarz stomatolog pomaga w wyborze implantu zębowego (implant porcelanowy lub ząb wkręcany) to ostateczna decyzja leży po stronie pacjenta i to od niej zależy ostateczny koszt zabiegu. Każdy z etapów implantologicznych generuje koszty, a potencjalna suma poniesionych wydatków na końcowym etapie może skutecznie odstraszyć pacjenta, który zdecyduje się jednak na ruchomą i niewygodną w codziennym funkcjonowaniu protezę lub most ceramiczny.

Ile kosztuje implant zębowy?

Leczenie zębów jest powszechnie uważane za jedną z najdroższych usług na rynku, jednak znajduje się jednocześnie w ścisłej czołówce tych najbardziej potrzebnych, więc mniej lub bardziej chętnie decydujemy się wydać na nią pieniądze. W Internecie znaleźć można różne zestawienia kosztów leczenia implantologicznego z podziałem na poszczególne etapy, a nawet województwa i niejednokrotnie są to niezwykle wysokie koszty. Czy jednak rzeczywiście wstawienie implantu zębowego jest aż tak drogie?

Otóż okazuje się, że niekoniecznie. Ostatnie lata wyraźnie pokazują, że cena implantów zębowych nie jest już kwotą zaporową dla przeciętnego Kowalskiego Na rynku znaleźć można bardzo wiele systemów implantologicznych o diametralnie różnych cenach, od 1 do kilku (a niekiedy nawet kilkunastu!) tysięcy złotych. Podobnie koszt korony protetycznej wynosić może od kilkuset do nawet 3 tysięcy złotych. Do tego dochodzą inne koszty niezbędne dla prawidłowego przebiegu zaimplantowania, jednak przy tak wielu dostępnych możliwościach lekarz stomatolog ma dziś znacznie większą szansę na znalezienie implantu kompatybilnego z pacjentem, a jednocześnie dostosowanego do jego portfela.

Implanty na raty - zęby na lata

Na szczęście coraz większa powszechność zabiegu sprawia, że gabinety stomatologiczne chcą jak najbardziej ułatwić pacjentowi podjęcie decyzji, więc chętnie pomagają mu skutecznie rozdzielić koszty leczenia na łatwe w spłacie raty. Stale rosnącą popularnością cieszą się także MediRaty, na które można natknąć się w coraz większej liczbie placówek służby zdrowia, m.in. w klinice S-Dental Clinic. Jest to bardzo wygodny system ratalny, dostępny w prosty sposób i w krótkim czasie, z pomocą którego sfinansowanie zabiegu wszczepienia implantu może być dostępne dla każdego.

Ważne dla pacjenta jest również to, że dobrze wstawiony implant może bardzo skutecznie i komfortowo służyć mu przez długie lata. Tym sposobem stanowi trafną inwestycję w porównaniu do wspomnianych wyżej tradycyjnych protez zębowych czy mostów, które należy wymieniać co kilka lat i po raz kolejny za nie płacić. Koniec końców implanty zębowe to doskonały wybór dla każdego pacjenta protetycznego nie tylko dzięki wygodzie, jaką ze sobą niosą, ale także dzięki tak dużej dostępności finansowej.

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta