Jakie licówki wybrać – kompozytowe czy porcelanowe?

Licówki to prawdziwe arcydzieła stomatologii estetycznej – pozwolą nam w kilka chwil zyskać iście hollywoodzki uśmiech. Jednak jakie wybrać?

Licówki porcelanowe pozwolą cieszyć się pięknym uśmiechem około 8 lat, a na ich założenie potrzeba 2-3 wizyt. Porcelana to rodzaj ceramiki składającej się przede wszystkim z wysoko rafinowanego szkła. W przypadku zastosowania licówek porcelanowych, na ząb nakładana jest cienka porcelanowa płytka dostosowana kolorystycznie do pozostałych zębów. Przed jej nałożeniem należy jednak delikatnie spiłować szkliwo powierzchniowe, toteż zęby będą musiały być trwale pokryte licówkami. Tego typu licówką jesteśmy w stanie ukryć powstałe ubytki, mało estetyczny kształt zęba czy barwę. Na licówkach porcelanowych nie osadza się kamień nazębny, natomiast sam materiał jest pod względem biologicznym neutralny dla organizmu.

Licówki kompozytowe są złożone z kilku komponentów charakteryzujących się różnymi właściwościami. Kompozyt dentystyczny to giętki materiał wykonany z kwarcu i żywicy oraz tworzywa sztucznego. Tego typu licówki są względnie tanie, a proces ich tworzenia jest dosyć szybki. W każdej chwili możemy też zmienić ich kształt czy barwę. Odpowiednio o nie dbając, będą poprawiać nasz uśmiech wiele lat, jednak nie są one tak trwałe jak licówki porcelanowe i nie replikują szkliwa tak wiernie.

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta