Kiedy można poddać korekcie kształt zębów?

Nie każdy pacjent jest w pełni zadowolony z kształtu i koloru swoich zębów. Pomóc w rozwiązaniu zauważonych problemów mogą zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. W ramach prowadzonych działań można nie tylko rozjaśnić kolor zębów, ale również doprowadzić do wyrównania linii zgryzu i dokonać korekty kształtu zębów. Więcej na ten temat przeczytasz w dzisiejszym wpisie na blogu gabinetów S Dental Clinic.

Wskazanie do korekty kształtu zębów

Korekta kształtu zębów może być działaniem, które wykonuje się ze względu na życzenie klienta, lub wynikać z wydanych przez stomatologa zaleceń. Poprawa kształtu zgryzu i zębów może być wykonana z zastosowaniem leczenia, które będzie służyło radzeniu sobie z konkretnym problemem zdrowotnym lub z zastosowaniem stomatologii estetycznej, czyli przede wszystkim licówek na zęby. Poprawa kształtu zębów w ramach leczenia jest możliwa przede wszystkim z zastosowaniem aparatów ortodontycznych, czyli w trakcie leczenia wady zgryzu. Samo leczenie trwa jednak dużo czasu i dlatego, jeżeli nie ma istotnych wskazań medycznych, a pacjentowi zależy na osiągnięciu szybko widocznych efektów, jest możliwość zdecydowania się na korektę kształtu zębów i uśmiechu z wykorzystaniem stomatologii estetycznej.

Na czym polega korekta kształtu zębów w stomatologii estetycznej?

Celem stomatologii estetycznej jest zapewnienie pacjentom znakomitych efektów korekty uśmiechu i wyglądu zębów, z wykonaniem jak najmniejszej ingerencji w budowę zębów. Z zastosowaniem stomatologii estetycznej można pacjentowi pomóc nie tylko w poprawie koloru zębów, czyli wykonując zabieg wybielania zębów. Pacjenci mogą też uzyskać pomoc m.in. w przypadku ukruszonego lub startego zęba, przy wrodzonych ubytkach szkliwa, czy w źle wyglądającej w trakcie uśmiechania się diastemie, czyli przerwie między jedynkami.

Na początku tego typu defekty wyglądu można próbować zasłaniać z zastosowaniem materiału kompozytowego. Metoda ta niestety nie daje efektów na lata i w dodatku nie zawsze wygląda tak, jak się tego oczekuje. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wyrównanie linii uśmiechu i zamaskowanie powstałych uszkodzeń zębów z zastosowaniem materiałów protetycznych, czyli licówek lub koron protetycznych. Wybierając taki sposób korekty kształtu uzębienia ma się gwarancję osiągnięcia idealnego wyglądu i tego, że zęby po korekcie nadal będą wyglądały w pełni naturalnie. I licówki i korony protetyczne robią bardzo dobre wrażenie i znacznie poprawiają estetykę uśmiechu!

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta