Leczenie zakrzywionych kanałów – nie zwlekaj!

Gdy pacjent boryka się z problemem zakrzywionych kanałów, wymaga wizyty u dokładnego i doświadczonego lekarza stomatologii. Nie obędzie się też bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu w postaci mikroskopu.

Co warto wiedzieć o leczeniu zakrzywionych kanałów?

Zakrzywione kanały zębów są dość sporym wyzwaniem nawet stomatologa, który ma na swoim koncie wieloletnią praktykę zawodową. Opracowanie tego typu kanałów wymaga niemałej precyzji i skrupulatności. Podczas leczenia łatwo pominąć któryś z kanałów, dlatego w nowoczesnej endodoncji wykorzystuje się zaawansowane sprzęty, które mają za zadanie maksymalnie ułatwić zadanie i uczynić pracę lekarza bardziej dokładną.

Jak przebiega proces kanałowego leczenia zębów?

Leczenie zakrzywionych kanałów rozpoczyna się od wykonania zdjęcia rentgenowskiego, które ujawnia liczbę, długość i stopień zakrzywienia kanałów zębowych. W niektórych przypadkach stosuje się dodatkowo tomografię stożkową wybranego zęba, dzięki której stomatolog Piaseczno otrzymuje dostęp do widoku 3D. Zabieg nowoczesnego leczenia kanałowego przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym stosowanym przy pomocy komputera, dzięki czemu proces ten odbywa się bez bólu, a środek znieczulający jest podany bardzo precyzyjnie w bezpośrednią okolicę pola zabiegowego. Leczenie przeprowadza się za sprawą narzędzi ręcznych, którymi stomatolog Warszawa manipuluje w kanale zęba, udrażniając go, poszerzając oraz opracowując. Przy pracy wspiera się endometrem, za sprawą którego otrzymuje precyzyjne dane na temat długości korzenia zęba. Obecnie standardem w endodoncji jest również mikroskop zabiegowy oraz lupy stomatologiczne, dzięki którym lekarz otrzymuje powiększony obraz pola zabiegowego. W leczeniu kanałowym zębów stosuje się również coraz częściej urządzenia ultradźwiękowe, które pomagają stomatologowi w poprowadzeniu trudnych przypadków oraz pozbyciu się złamanych narzędzi, które mogą prowadzić do rozwoju bakterii. Gdy kanał zostanie opracowany, wypełnia się go przy użyciu specjalnej substancji, tak zwanej gutaperki.

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta