Naprawa ruchomych i stałych protez zębowych

We wszystkich gabinetach stomatologicznych S Dental Clinic, zarówno w Warszawie, jak i w Piasecznie, zajmujemy się przeprowadzaniem napraw protez zębowych. Każdy pacjent, który stosuje protezy zębowe wie, że nawet najlepsza proteza po pewnym czasie użytkowania może ulec jakimś uszkodzeniom. Jest to całkowicie naturalny proces. Zamiast jednak od razu planować stworzenie nowej protezy zębowej, lepiej jest się zdecydować na przeprowadzenie jej naprawy. Takie rozwiązanie na pewno będzie się wiązało ze znacznie niższymi kosztami i wcale nie sprawi, że stosowana proteza będzie się sprawdzała gorzej niż na początku.

Rodzaje uszkodzeń protez zębowych

Stosowana proteza zębowa każdego dnia jest narażona na wiele różnego rodzaju obciążeń, które narażają ją na postawnie jakichś uszkodzeń. Nasi pacjenci najczęściej zgłaszają się do nas w celu dokonania naprawy protezy zębowych w przypadkach powstania w nich niepowodujących jeszcze zmian kształtu protezy, a jedynie uszkodzenia ich struktury, pęknięć. Często zgłaszanymi usterkami są też powstające w wyniku stosowania protezy uszkodzenia łączników zastosowanych przy ich konstrukcji koron protetycznych lub uszkodzenia samych koron. Rzadziej pacjenci zgłaszają się do nas w celu naprawy protezy zębowej w przypadkach ich złamań, czyli rozdzielanie protezy na 2 lub więcej części, które całkowicie uniemożliwiają jej stosowanie.

Na czym polega naprawa protez zębowych?

W naszych pracowniach protetycznych jesteśmy w stanie przeprowadzić różnego rodzaju naprawy uszkodzonych protez zębowych. Niezależnie od tego, czy doszło do złamania, wygięcia, czy przesunięcia się mniejszych części protezy, w naszych pracowniach na pewno będziemy w stanie przywrócić Wasze protezy do prawidłowego stanu i sprawić, że znów będą dobrze spełniały swoje funkcje.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że stosowanie zbyt luźnej lub wybrakowanej protezy zębowej może się wiązać z wielkim dyskomfortem. W przypadku stwierdzenia problemów z użytkowaniem stosowanej protezy zębowej, zachęcamy do odwiedzenia jednej z naszych klinik w Warszawie lub w Piasecznie. Nasi protetycy będą w stanie przeprowadzić pełen serwis uszkodzonej protezy, a po naprawie doradzą w kwestii jej prawidłowego użytkowania.

Dlaczego nie powinno się stosować uszkodzonej protezy zębowej?

W przypadku odkrycia nawet najdrobniejszego uszkodzenia stosowanej protezy zębowej od razu warto jest się udać do jednego z naszych gabinetów w celu przeprowadzenia jej naprawy. Od uszkodzonej protezy niestety mogą odchodzić drobne i często ostro zakończone elementy, które mogą uszkodzić błonę śluzową jamy ustnej. Stosowanie uszkodzonej protezy zębowej nie tylko więc zmniejsza wygodę pacjenta, ale także stanowi dla niego poważne zagrożenie.

Usługi naprawy protez zębowych świadczymy w każdej z naszych trzech klinik stomatologicznych. Z takiej możliwości można więc skorzystać zarówno w klinice dentystycznej S Dental Clinic w Piasecznie na ul. Gen. Grochowskiego, jak i w klinice w Warszawie na Bielanach na ul. Broniewskiego oraz w klinice w Warszawie na Ursynowie, na ul. Belgradzkiej. W przypadku małych uszkodzeń naprawa protezy może trwać zaledwie 2 godziny!

Naprawa protez zębowych Warszawa Bielany, Ursynów, Piaseczno
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta