Protetyka zębowa – Warszawa Praga Południe

W gabinetach S Dental Clinic oferujemy możliwość odbudowanie utraconych zębów z zastosowaniem stworzonych przez protetyka stałych lub ruchomych protez zębowych. Poprzez dobranie odpowiedniej metody odbudowy zębów możliwe jest pełne przywrócenie estetyki uśmiechu i dobre przywrócenie funkcjonalności układu żucia. W ramach protetyki zębowej możliwe jest zastosowanie zarówno protez stałych, jak i protez ruchomych. Protetycy przyjmują w każdej naszej klinice stomatologicznej. W każdej chwili można się więc zapisać na wizytę do protetyka w Warszawie na Ursynowie lub na Bielanach oraz do protetyka w Piasecznie.

Charakterystyka stałych protez zębowych

Najwygodniejszym dla pacjentów sposobem na przywrócenie utraconych naturalnych zębów jest zastosowanie stałych protez zębowych. Z ich zastosowaniem możliwe jest odbudowanie zarówno pojedynczych, jak i znacznie większych braków w uzębieniu. Istnieje kilka rodzajów stałych protez zębowych. W klinikach S Dental Clinic w Warszawie i w Piasecznie wykorzystujemy wszystkie dostępne obecnie możliwości. Ze względu na wielkość ubytku zębowego oraz przyczyny i miejsce jego powstania w leczeniu możemy zastosować mosty protetyczne, korony porcelanowe lub licówki na zęby. Innym stałym sposobem odbudowy utraconych zębów jest zastosowanie implantów stomatologicznych.

Mosty protetyczne

Mosty protetyczne to połączone ze sobą korony protetyczne, które montuje się z dwóch stron powstałej większej luki w uzębieniu. Mosty protetyczne najczęściej są wykorzystywane w odbudowie luk składających się z 2 lub z 3 sąsiadujących ze sobą zębów. Przygotowany most może być zamontowany na sąsiadujących z luką dwóch pozostałych zębach stałych lub na wszczepionych w tym celu implantach zębowych. Zastosowanie mostów w odbudowie utraconych zębów daje bardzo dobre rezultaty estetyczne i zapewnia pacjentom odpowiednią wygodę podczas spożywania pokarmów.

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe najczęściej stosuje się w odbudowie bardzo zniszczonych lub uszkodzonych zębów, np. w celu odtworzenia korony po przeprowadzonym leczeniu kanałowym zęba. Korony porcelanowe są także wykorzystywane w odbudowie utraconych zębów na implantach. Korona porcelanowa obok filaru i łącznika jest jednym z trzech elementów budowy implanta. Każda korona porcelanowa jest wykonywana na bazie stali lub mniej szkodliwych stopów złota lub tytanu. Wybór odpowiedniego rodzaju korony będzie miał wpływ przede wszystkim na trwałość tego typu wypełnienia protetycznego.

Licówki na zęby

Licówki na zęby są często wykorzystywane np. w stomatologii estetycznej. Z ich zastosowaniem można bowiem łatwo i trwale zasłonić nieestetycznie wyglądające przerwy między zębami. Licówki to wykonane z porcelany lub z kompozytów protetycznych cienkie płatki, które w razie potrzeby nakleja się odpowiednio wcześniej zeszlifowaną wargowo-licową część korony zęba. Z zastosowaniem licówek na zęby można przede wszystkim dokonać korekty linii uśmiechu. Licówki można jednak również zastosować w celu rozjaśnienia koloru zębów w przypadkach gdy nie można tego zrobić z wykorzystania zwykłego zabiegu wybielania zębów.

Rodzaje ruchomych protez zębowych

W przypadku powstania większych braków w uzębieniu, także całkowitych, możliwa jest ich odbudowa z zastosowaniem ruchomych protez zębowych. Takie rozwiązanie pozwala w pełni przywrócić pacjentom estetykę uśmiechu. Ruchome, całkowite protezy zębowe mogą być oparte na pozostałych pojedynczych zębach lub na specjalnie w tym celu wszczepionych implantach stomatologicznych. Istnieje kilka rodzajów ruchomych protez zębowych. Obecnie stosuje się jeden z trzech rodzajów protez całkowitych. W zależności od dostępnych środków i własnych preferencji można się zdecydować na protezy szkieletowe, protezy osiadające lub na protezy ruchome typu overdenture.

Protezy szkieletowe składają się z tworzącej ich szkielet metalowej lub acetalowej bazy, która jest ukształtowana tak, żeby pasowała do podłoża jamy ustnej. W tego typu protezach stosowane jest tzw. przenoszenie ozębne, dzięki któremu duża część z zachodzących podczas przeżuwania pokarmów sił jest przeniesiona z dziąsła i z błony śluzowej na stanowiące dla protezy podparcie zęby.

Protezy osiadające z kolei są stosowane w przypadkach całkowitych braków uzębienia, czyli przy braku możliwości wykorzystania w odbudowie pozostałych naturalnych zębów. Umieszczona bezpośrednio na błonie śluzowej proteza osiadająca może niestety powodować nieprzyjemne podrażnienia.

Z kolei protezy ruchome typu overdenture są protezami typu nakładkowego, które opiera się na korzeniach naturalnych zębów lub na wszczepionych w tym celu implantach.

W celu wybrania odpowiedniej metody odbudowy uzębienia, najpierw koniecznie trzeba się umówić na wizytę do gabinetu protetyka.

Protetyk Praga Południe

Gabinety protetyczne S Dental Clinic – Warszawa Ursynów i Bielany, Piaseczno

Możliwość odbudowania utraconych zębów z zastosowaniem stałych lub ruchomych protez zębowych nasi pacjenci mają we wszystkich klinikach dentystycznych S Dental Clinic. Gabinety protetyczne znajdują się w obu naszych gabinetach w Warszawie, czyli na ul. Belgradzkiej na Ursynowie i na ul. Broniewskiego na Bielanach oraz w klinice stomatologicznej S Dental Clinic w Piasecznie na ul. Gen. Grochowskiego. W celu umówienia się na wizytę, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub do zastosowania odpowiedniego formularza kontaktowego.

Kontakt Praga Południe
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta