Sedacja wziewna, czyli jak przeżyć zabieg na wesoło

Sedacja wziewna, czyli podawanie pacjentowi gazu rozweselającego pozwala lepiej poradzić mu sobie ze stresem towarzyszącym zabiegowi stomatologicznemu. Sedacja wziewna polecana jest zwłaszcza najmłodszym, którzy mają duże obawy co do odczuwania bólu i którzy – często panicznie – boją się wizyty u lekarza stomatologii.

Dlaczego warto zdecydować się na podanie dziecku gazu rozweselającego?

Gaz rozweselający stanowi świetny wybór w przypadku najmłodszych pacjentów. Podając go, stomatolog dziecięcy Warszawa Ursynów znacząco redukuje poziom napięcia i stresu towarzyszący wizycie na fotelu dentystycznym. Procedura podania gazu rozweselającego (fachowo mówiąc podtlenku azotu) jest prosta i w pełni bezpieczna dla małego pacjenta. Efekty sedacji wziewnej są na tyle zadowalające, że stosuje się ją również w przypadku osób dorosłych. Metoda bezstresowego leczenia stomatologicznego doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku pacjentów o podwyższonym poziomie lęku. Gaz rozweselający stanowi bezpieczną, łagodną i skuteczną formę wyciszenia oraz zrelaksowania pacjenta w każdym wieku. Istotne jest również to, że ten sposób redukcji stresu pozwala leczyć niewielkie ubytki bez zastosowania znieczulenia. Natomiast w przypadku poważniejszych zmian sedację wziewną można bez problemu łączyć z podaniem znieczulenia miejscowego.

Jak wygląda wizyta z zastosowaniem gazu rozweselającego?

W klinikach stomatologicznych stosujących metodę sedacji wziewnej każdy z pacjentów ma swoją własną maseczkę, o specjalnym kształcie, zakładaną na nos, która przez cały czas trwania zabiegu znajduje się na twarzy pacjenta. Przez nią uwalnia się podtlenek azotu, który uspokaja, wycisza i rozluźnia osobę poddawaną leczeniu dentystycznemu. Warunkiem dobrego przyswojenia gazu rozweselającego jest intensywne, głębokie oddychanie maseczką. Na skutek wdychania podtlenku azotu pacjent ma lekkie wrażenie unoszenia się w powietrzu, wycisza się, a jego myśli wędrują w kierunkach milszych niż sala zabiegowa. Skoro można uprzyjemnić sobie wizytę u dentysty Piaseczno, dlaczego by z tego nie skorzystać?

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta