Zabiegi wybielania zębów

Wybielania zębów to najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Celem przeprowadzenia takiego zabiegu jest rozjaśnienie koloru zębów i dzięki temu poprawa estetyki uśmiechu. W gabinetach S Dental Clinic w Warszawie na Bielanach i na Ursynowie oraz w Piasecznie przeprowadzamy zabiegi wybielania zębów z zastosowaniem lamp Beyond oraz zabiegi wybielania nakładkowego.

Dlaczego warto jest skorzystać z zabiegu wybielania zębów?

Atrakcyjny wygląd w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny dla wielu osób. Jednym z najważniejszych elementów, który ma wpływ na to, jak jesteśmy odbierani przez inne osoby jest piękny uśmiech. Wpływ na estetykę uśmiechu ma nie tylko to, czy mamy prosty zgryz, ale również to, czy nasze zęby są białe, czy widoczne są na nich jakieś przebarwienia. Krzywy zgryz można poprawić poddając się leczeniu ortodontycznemu, osiągnięte w ten sposób efekty nie będą jednak tak dobre, jeżeli idealny nie będzie też  kolor naszych zębów. Wpływ na niego mogą mieć m.in. spożywane pokarmy i picie np. dużej ilości kawy i czarnej herbaty oraz używki, m.in. palenie papierosów. Zabiegi wybielania zębów umożliwiają jednak szybkie pozbycie się problemów z przebarwieniami.

Dlaczego samodzielne wybielanie zębów nie przynosi dobrych efektów

Pacjenci zazwyczaj chcąc wpłynąć na poprawę estetyki uśmiechu poprzez wybielenie zębów, rozpoczynają od samodzielnego stosowania w domu dostępnych w sklepach, w drogeriach i w aptekach preparatów wybielających. Są to głównie mające działanie wybielające pasty do zębów, żele oraz paski wybielające. Wszystkie te preparaty wybielające faktycznie są w stanie rozjaśnić barwę zębów, ale nie można liczyć na to, że dzięki nim zęby staną się naprawdę białe. Głównym problemem podczas stosowania takich środków jest bowiem trudność w dokładnym pokryciu zębów preparatem wybielającym. W rezultacie osiągnięty efekt wybielania zębów jest nierównomierny. Zęby z niejednolitym efektem wybielenia wyglądają niestety nieestetycznie, a występujące na nich liczne przebarwienia mogą wymagać poprawy poprzez wykonanie profesjonalnego zabiegu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Takie zabiegi wybielania zębów są wykonywane w każdym naszym gabinecie stomatologicznym. Wybielanie nakładkowe zębów i wybielania z wykorzystaniem lampy Beyond można wykonać w S Dental Clinic w Piasecznie i w Warszawie na Ursynowie i na Bielanach.

Profesjonalne wybielanie zębów

Obecnie w gabinetach stomatologicznych stosowane są dwie główne metody wybielania. Obie dają znacznie lepsze efekty niż stosowane ogólnie dostępnych w sklepach past czy pasków wybielających.

Wybielanie zębów z zastosowaniem lamp Beyond

Chcąc szybko wybielić swoje zęby pacjenci zazwyczaj decydują się na zabieg wybielania z zastosowaniem lampy Beyond. Jego największą zaletą jest szybkość. Do pełnego rozjaśnienia zębów, nawet o 7 do 12 odcieni, wystarczy zaledwie jedna wizyta w  gabinecie. W jej trakcie stomatolog najpierw dokładnie sprawdza stan uzębienia pacjenta i czy nie ma widocznych żadnych śladów choroby próchnicowej. Dopiero po usunięciu wszystkich ewentualnych problemów w jamie ustnej można przystąpić do wybielania. Na początku dentysta zabezpiecza środkiem ochronnym dziąsła. Później zęby najpierw są pokrywane specjalnym preparatem wybielającym, a później są naświetlane przyspieszającą jego działanie lampą Beyond. W stosowanym preparacie wybielającym znajduje się, stosowany również w ogólnie dostępnych pastach i innych środkach do wybielania zębów, nadtlenek wodoru oraz dodatkowo 20-nanometrowy dwutlenek krzemu. Prowadzone w następnym etapie naświetlanie pokrytych preparatem zębów zimnym, niebieskim światłem lampy Beyond znacznie przyspiesza jego działanie i sprawia, że po kilkunastu minutach pacjent już z idealnie białymi zębami może się udać do domu.

Wybielanie nakładkowe zębów

Inna stosowana w gabinetach stomatologicznych metoda, to wybielanie nakładkowe. W trakcie takiego wybielania pacjent musi samodzielnie stosować w domu indywidualnie przygotowane dla niego nakładki, wypełnione otrzymanym w gabinecie preparatem wybielającym. W trakcie wizyty wstępnej w gabinecie dentysta wykonuje niezbędny do przygotowania nakładek wycisk szczęki i żuchwy oraz dobiera odpowiednią moc preparatu wybielającego.

Nakładki z preparatem wybielającym trzeba stosować samodzielnie przez około 2 tygodnie. Metoda ta pozwala uzyskać doskonałe efekty. Wymaga to jednak konsekwencji pacjenta, który każdego dnia musi nosić nakładki z preparatem wybielającym przez przynajmniej 4 godziny. Pierwsze efekty wybielania nakładkowego są widoczne już po jednym zastosowaniu preparatu. Dopiero po zakończeniu całego cyklu, można jednak osiągnąć taki efekt jak z wykorzystaniem lampy Beyond.

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta