Odbudowa zębów na implantach stomatologicznych

Pacjenci, którzy z różnych powodów utracili naturalne zęby, ze względu na to, jak duże problemy mogą stanowić nawet pojedyncze ubytki w łukach zębowych, powinni się jak najszybciej poważnie zastanowić nad ich odbudową. Najlepszą metodą odbudowy pojedynczych braków w uzębieniu jest zastosowanie implantów zębowych. Metoda ta daje dużo więcej korzyści niż odbudowa zębów z zastosowaniem stałych lub ruchomych protez. W klinikach dentystycznych S Dental Clinic w Warszawie na Ursynowie i na Bielanach oraz w Piasecznie zajmujemy się odbudową zębów na implantach. W celu umówienie wizyty, zachęcamy do kontaktu z wybraną przychodnią.

Zalety odbudowy zębów z zastosowaniem implantów zębowych

Odbudowa utraconych naturalnych zębów przeprowadzana przez protetyka, czyli z wykorzystaniem tradycyjnych protez zębowych pozwala skutecznie odbudować estetykę uśmiechu. Niestety nie skutkuje też przywróceniem pełnej sprawności układu żucia, ponieważ stosując protezy odbudowuje się tylko korony zębów, bez korzeni. A to właśnie korzenie zębów pełnią najważniejszą funkcję podczas przeżuwania pokarmów, dbając o należytą stabilność zębów.

Implanty stomatologiczne są natomiast inne. Odbudowa zębów na implantach umożliwia nie tylko idealną odbudowę estetyki uśmiechu, tylko skutkuje też przywróceniem pełnej funkcjonalności odbudowanego zęba i całego układu żucia. Jest to możliwe dzięki temu, że wszczepiony, tytanowy lub wykonany z cyrkonu, implant zastępuję korzenie utraconego naturalnego zęba. Materiały, z których wykonuje się filary implantów zębowych są w pełni biozgodne z tkanką kostną szczęki i żuchwy, co sprawia że wszczepiony implant jest obrastany tkanką kostną, tak samo jak jest w przypadku korzeni naturalnych zębów. Nowy ząb ma dzięki temu zapewnioną odpowiednią stabilność i zapobiega się powstawaniu naturalnej po utracie zębów atrofii, czyli procesom zanikowym kości.

Implanty zębowe – przebieg leczenia

Procedura odbudowy zębów na implantach stomatologicznych przebiega zgodnie z obowiązującymi, ścisłymi procedurami. Pierwsza wizyta w gabinecie ma na celu dokładne zapoznanie się z problemem pacjenta, w celu przygotowania później takiego planu leczenia, które pozwoli najlepiej sprostać jego wszystkim potrzebom. W trakcie pierwszej wizyty wykonywane jest badanie kliniczne, czyli przede wszystkim ocena takich parametrów, jak przyzębie i tkanki miękkie, ubytki próchnicowe, poziom higieny jamy ustnej, stan zgryzu raz obszar brakującego zęba. Pacjentowi zleca się tez badania dodatkowe, czyli przede wszystkim pantomogram zębów i tomografię komputerową 3D.Badania te pozwalają na ocenę stanu kości, która będzie stanowiła podłoże pod wszczepiony później implant. W niektórych przypadkach przed przystąpieniem do zabiegu konieczna może być przeprowadzona przez chirurga stomatologicznego sterowana odbudowa kości.

Następnie pacjentowi przedstawiany jest dokładny plan leczenia i jeżeli się na nie zdecyduje, wówczas przystępuje się do leczenia właściwego. Najpierw w dziąsło lub w żuchwę, w miejscu powstałej luki w uzębieniu wszczepiany jest filar implanta zębowego. Po jego przyjęciu, czyli po zarośnięciu tkanką kostną i zagojeniu wszystkich związanych z zabiegiem ran, najpierw do filaru przymocowywany jest indywidualnie wykonywany dla potrzeb pacjenta łącznik, a później za jego pomocą przymocowywana jest korona porcelanowa.

Przeprowadzaniem zabiegów odbudowy zębów na implantach stomatologicznych zajmujemy się we wszystkich klinikach dentystycznych S Dental Clinic. Implanty stomatologiczne można wszczepić w gabinecie w Piasecznie oraz w gabinetach w Warszawie na Ursynowie i na Bielanach.

By znów cieszyć się pięknym i pełnym uzębieniem, najlepszym wyjściem jest wprowadzenie nowego korzenia – implantu, na którym stomatolog odtworzy ząb. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami, które umożliwiają uzupełnienie brakującego zęba w taki sposób, aby wyglądał naturalnie – i to bez ingerencji w zęby sąsiadujące. Podczas procesu odtwarzania dbamy o to, aby w jak największym stopniu oddawał pierwotny kształt i spełniał swoje funkcje.

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta, implanty
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta