Odbudowa zębów na implantach stomatologicznych

Pacjenci, którzy z różnych powodów utracili naturalne zęby, ze względu na to, jak duże problemy mogą stanowić nawet pojedyncze ubytki w łukach zębowych, powinni się jak najszybciej poważnie zastanowić nad ich odbudową. Najlepszą metodą odbudowy pojedynczych braków w uzębieniu jest zastosowanie implantów zębowych. Metoda ta daje dużo więcej korzyści niż odbudowa zębów z zastosowaniem stałych lub ruchomych protez. W klinikach dentystycznych S Dental Clinic w Warszawie na Ursynowie i na Bielanach oraz w Piasecznie zajmujemy się odbudową zębów na implantach. W celu umówienie wizyty, zachęcamy do kontaktu z wybraną przychodnią.

Zalety odbudowy zębów z zastosowaniem implantów zębowych

Odbudowa utraconych naturalnych zębów przeprowadzana przez protetyka, czyli z wykorzystaniem tradycyjnych protez zębowych pozwala skutecznie odbudować estetykę uśmiechu. Niestety nie skutkuje też przywróceniem pełnej sprawności układu żucia, ponieważ stosując protezy odbudowuje się tylko korony zębów, bez korzeni. A to właśnie korzenie zębów pełnią najważniejszą funkcję podczas przeżuwania pokarmów, dbając o należytą stabilność zębów.

Implanty stomatologiczne są natomiast inne. Odbudowa zębów na implantach umożliwia nie tylko idealną odbudowę estetyki uśmiechu, tylko skutkuje też przywróceniem pełnej funkcjonalności odbudowanego zęba i całego układu żucia. Jest to możliwe dzięki temu, że wszczepiony, tytanowy lub wykonany z cyrkonu, implant zastępuję korzenie utraconego naturalnego zęba. Materiały, z których wykonuje się filary implantów zębowych są w pełni biozgodne z tkanką kostną szczęki i żuchwy, co sprawia że wszczepiony implant jest obrastany tkanką kostną, tak samo jak jest w przypadku korzeni naturalnych zębów. Nowy ząb ma dzięki temu zapewnioną odpowiednią stabilność i zapobiega się powstawaniu naturalnej po utracie zębów atrofii, czyli procesom zanikowym kości.

Implanty zębowe – przebieg leczenia

Procedura odbudowy zębów na implantach stomatologicznych przebiega zgodnie z obowiązującymi, ścisłymi procedurami. Pierwsza wizyta w gabinecie ma na celu dokładne zapoznanie się z problemem pacjenta, w celu przygotowania później takiego planu leczenia, które pozwoli najlepiej sprostać jego wszystkim potrzebom. W trakcie pierwszej wizyty wykonywane jest badanie kliniczne, czyli przede wszystkim ocena takich parametrów, jak przyzębie i tkanki miękkie, ubytki próchnicowe, poziom higieny jamy ustnej, stan zgryzu raz obszar brakującego zęba. Pacjentowi zleca się tez badania dodatkowe, czyli przede wszystkim pantomogram zębów i tomografię komputerową 3D.Badania te pozwalają na ocenę stanu kości, która będzie stanowiła podłoże pod wszczepiony później implant. W niektórych przypadkach przed przystąpieniem do zabiegu konieczna może być przeprowadzona przez chirurga stomatologicznego sterowana odbudowa kości.

Następnie pacjentowi przedstawiany jest dokładny plan leczenia i jeżeli się na nie zdecyduje, wówczas przystępuje się do leczenia właściwego. Najpierw w dziąsło lub w żuchwę, w miejscu powstałej luki w uzębieniu wszczepiany jest filar implanta zębowego. Po jego przyjęciu, czyli po zarośnięciu tkanką kostną i zagojeniu wszystkich związanych z zabiegiem ran, najpierw do filaru przymocowywany jest indywidualnie wykonywany dla potrzeb pacjenta łącznik, a później za jego pomocą przymocowywana jest korona porcelanowa.

Przeprowadzaniem zabiegów odbudowy zębów na implantach stomatologicznych zajmujemy się we wszystkich klinikach dentystycznych S Dental Clinic. Implanty stomatologiczne można wszczepić w gabinecie w Piasecznie oraz w gabinetach w Warszawie na Ursynowie i na Bielanach.

By znów cieszyć się pięknym i pełnym uzębieniem, najlepszym wyjściem jest wprowadzenie nowego korzenia – implantu, na którym stomatolog odtworzy ząb. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami, które umożliwiają uzupełnienie brakującego zęba w taki sposób, aby wyglądał naturalnie – i to bez ingerencji w zęby sąsiadujące. Podczas procesu odtwarzania dbamy o to, aby w jak największym stopniu oddawał pierwotny kształt i spełniał swoje funkcje.

Implanty zębowe Warszawa Ursynów, Bielany, Piaseczno
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta