S Dental Clinic - Stomatologia Warszawa Ursynów, Bielany, Piaseczno


Stomatologia dziecięca - pedodoncja

Bardzo ważnym elementem oferty przychodni stomatologicznych S Dental Clinic w Warszawie i w Piasecznie jest stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja. Wczesne rozpoczęcie wykonywania z dzieckiem wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym w przyszłości będzie miało wiele dobrych skutków. Dziecko szybko nauczy się, dlaczego należy właściwie dbać o stan zdrowia zębów i dlaczego tak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Łatwo przyzwyczai się również do odbywania regularnych wizyt kontrolnych u dentysty.

Leczenie zębów u dzieci jest bardzo ważne!

Wielu rodziców niestety lekceważy konieczność leczenia zębów u małych dzieci, u których nie doszło jeszcze do wyrżnięcia się zębów stałych. Często przytaczaną przez nich przyczyną ignorowania konieczności regularnej kontroli stanu jamy ustnej u dziecka jest to, że według nich leczenie mleczaków jest niepotrzebne, ponieważ nawet jeżeli szybko wypadną, na ich miejsce zaraz pojawią się zęby stałe. Jest to niestety duży błąd, ponieważ zbyt szybkie wypadnięcie zębów mlecznych może być przyczyną nieprawidłowego ustawienie się w łukach zębów stałych i niewytworzenia się na nie w łukach zębowych wystarczającej ilości miejsca. W rezultacie dziecko będzie trzeba szybko poddać leczeniu ortodontycznemu wady zgryzy, co będzie się wiązało ze znaczenie większym kosztem niż wcześniej nieprzeprowadzane kontrole.

Jak powinno wyglądać usuwanie zębów mlecznych u dzieci?

Największym zagrożeniem dla rozwijającego się u dziecka zgryzu może być zarówno zbyt późne, jak i zbyt wczesne wypadnięcie lub usunięcie mleczaków. Z tego względu warto jest regularnie udawać się ze swoim małym dzieckiem na wizyty kontrolne w gabinecie stomatologa dziecięcego. Dzięki temu da nam się wybrać odpowiedni moment na usuwanie zębów mlecznych i uniknie się późniejszym problemom związanym z wadami zgryzu.

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta, stomatologia dziecięca
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta