Jak wybrać dobrego ortodontę?

Jeśli planujesz w najbliższym czasie skupić się na poprawie wyglądu swojego uzębienia, pierwsze kroki skieruj do ortodonty. Nowoczesne techniki, połączone z wiedzą i doświadczeniem specjalisty, pozwolą znacząco poprawić estetykę uśmiechu i zniwelować wady zgryzu. Sprawdź, jakimi czynnikami powinieneś się kierować, poszukując dobrego ortodonty Piaseczno.

Punkt pierwszy: kieruj się opinią znajomych

Pomimo tego, że możesz opierać się na opiniach w internecie, musisz wziąć pod uwagę fakt, że mogą one zostać wystawione po jednej czy dwóch wizytach. Osoba, która miała do czynienia z ortodontą przez wiele lat ma większe rozeznanie w tym temacie i doskonale wie, którego lekarza może polecić. Dostrzega również efekty leczenia rozłożone w czasie.

Punkt drugi: szukaj lekarza, który ma kompleksowe podejście do tematu

Dobry lekarz ortodonta to ten, który podchodzi do pacjenta w sposób kompleksowy i zdaje sobie sprawę, że problem nierównego zgryzu ma również swoje poważne konsekwencje zdrowotne. Problemy ortodontyczne mogą mieć wpływ na kłopoty z kręgosłupem, bóle głowy czy trudności z oddychaniem. Oprócz holistycznego podejścia do pacjenta, równie istotne jest zlecenie szczegółowych badań, w zakres których wchodzą m.in. prześwietlenia czy tomografia stożkowa. Dopiero na ich podstawie ortodonta Warszawa Ursynów może opracować plan dalszego leczenia.

Punkt trzeci: zwróć uwagę na lekarza, który ciągle się doszkala

Nowoczesna ortodoncja jest taką dziedziną stomatologii, która z roku na rok oferuje swoim pacjentom coraz więcej możliwości w zakresie naprawy wad zgryzu. Warto wybrać się na wizytę do gabinetu takiego lekarza ortodonty, po którym widać, że ciągle się doszkala. Nowoczesne kliniki stomatologiczne często publikują na swoich stronach internetowych informacje o odbytych kursach. Specjalista otwarty na nowości będzie w stanie lepiej dopasować technikę i narzędzia leczenia do potrzeb konkretnego pacjenta.

Punkt czwarty: nie bój się pytać

Wybierz takiego lekarza ortodontę, który ma bardzo dobry kontakt z pacjentem i chętnie odpowiada na jego wszystkie pytania i wątpliwości. Masz prawo być poinformowany o planie, zakresie i metodzie leczenia, a także o niedogodnościach, które mogą się z nim wiązać.

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta