Sposoby na wybielanie zębów

Zabiegi polegające na profesjonalnym wybielaniu zębów w gabinetach należą do najchętniej wybieranych przez pacjentów zabiegów estetycznych. Główną przyczyną ich popularności jest to, że w pozwalają szybko i bezproblemowo rozjaśnić kolor zębów i poprawić dzięki temu u pacjenta estetykę uśmiechu. Obecnie w gabinetach stomatologicznych najczęściej wykorzystuje się jedną z dwóch metod profesjonalnego wybielania zębów. W naszym dzisiejszym artykule na blogu dokładniej opisujemy każdą z nich i doradzamy, w jakich przypadkach warto jest się na nie zdecydować.

Dlaczego warto jest skorzystać z profesjonalnego wybielania zębów?

Próby samodzielnego wybielenia zębów, z zastosowaniem ogólnie dostępnych w aptekach, w drogeriach i w zwykłych sklepach, preparatów wybielających, podejmuje wielu pacjentów. Niestety osiągane efekty tych prób w zasadzie nigdy nie są w 100 procentach skuteczne. Co prawda w dostępnych w sklepach preparatach wybielających znajdują się dokładnie te same składniki, co w preparatach, które są wykorzystywane w gabinetach stomatologicznych, jednak są one po pierwsze w innych stężeniach, a po drugie pacjent samodzielnie nie jest w stanie w taki sposób pokryć nimi zębów, żeby te mogły faktycznie dać dobry, równomierny efekt wybielenia.

Osiągnąć to można tylko korzystając z profesjonalnego wybielania w gabinetach stomatologicznych. Obecnie w gabinetach najczęściej wykonywane jest wybielanie z wykorzystaniem jednej z dwóch metod:

  • Wybielania nakładkowego,
  • Wybielania zębów z zastosowaniem lampy Beyond.

Na czym polega każda z tych metod? O tym w dalszej części dzisiejszego wpisu na blogu S Dental Clinic.

Na czym polega wybielanie zębów metodą nakładkową?

Metoda nakładkowego wybielania zębów jest połączeniem zabiegów wykonywanych w gabinecie z zabiegami samodzielnego wybielania zębów. W tym przypadku jednak skuteczność wybielania jest zwiększona dzięki temu, że pacjent na początku ma indywidualnie przygotowaną do swoich warunków zgryzowych nakładkę. Przed jej wykonaniem konieczne jest najpierw wykonanie w gabinecie wycisku zębów. Później, już na drugiej wizycie, pacjent otrzymuje nakładkę na zęby i dobrany do swoich potrzeb preparat wybielający.

Samo wybielanie polega na codziennym stosowaniu w domu wypełnionej preparatem wybielającym nakładki. Stosuje się je przez około 2 tygodnie. Każdego dnia pacjent powinien nosić nakładkę przynajmniej 4 godziny. Osiągnięty efekt wybielania zależy od tego, czy pacjent faktycznie będzie stosował codziennie nakładkę z preparatem wybielającym. Pierwsze efekty wybielenia powinny być widoczne już po pierwszym zastosowaniu nakładki!

Wybielanie zębów z zastosowaniem lamp Beyond

Łatwiejszą dla pacjenta metodą profesjonalnego wybielania zębów jest wybielania z zastosowaniem lampy Beyond. Największą zaletą zabiegu jest jego szybkość. Samo wybielanie z zastosowaniem lamp Beyond trwa bowiem zaledwie jedną wizytę w gabinecie.

Na początku dokładnie zabezpiecza się dziąsła i szyjki zębów. Później zęby są pokrywane preparatem wybielającym. Ostatnim etapem zabiegu jest naświetlanie zębów lampą Beyond. Jej zimne światło o wysokiej częstotliwości przyspiesza działanie preparatu i sprawia, że po zakończeniu zabiegu pacjent może się cieszyć jego doskonałymi efektami.

Obie wskazane wyżej metody procesjonalnego wybielania zębów są oczywiście w pełni bezpieczne dla szkliwa zębów.

Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta
Stomatologia Warszawa Ursynów, Stomatolog Piaseczno, klinika stomatologiczna, dentysta, ortodonta